21 Kasım 2014 Cuma

Bir Uçak Bileti Mesafesindeki Seyahatler

Bir Boşnak atasözüne göre seyahatin önündeki tek engel kapının eşiğidir. Yapılması gereken karar vermek ve  yola çıkmaktır sadece. Bu şekilde hayallerimize adım adım yaklaşmış oluruz.

Uzak mesafeli gezi planı olup vakti sınırlı olan biz seyahatseverlerin ilk tercihleri uçak yolculuklarıdır. Bu şekilde hem yurtiçinde hem de yurtdışında görülmesi gereken pek çok destinasyonu ziyaret edilebilmekteyiz. Seyahatler bir uçak bileti mesafesindedir bize. Peki onlarca uçak firması arasından isteğimiz yönde, planladığımız tarihte, bütçemize en uygun bileti nasıl bulabilmekteyiz ?

Bu noktada www.ucakbileti.com.tr en büyük yardımcılarımızdan bir tanesi. Basit, kullanıcı dostu arayüzü ile uçak firmaları arasında karşılaştırmalı arama yapabiliyoruz. Bu sayede acenta ve siteler arasında gezinirken kaybedeceğimiz zamandan da da tasarrruf etmiş oluyoruz. Seyahat etmek istediğimiz yer ve tarih aralığını girdiğimizde tüm alternatif uçak seferleri sonuç olarak önümüze geliyor. Bize de bütçemize en uygun olanını seçmek kalıyor.


Ucuz uçak bileti almak için nelere dikkat etmeliyiz ?

- Öncelike gideceğimiz yeri önceden kararlaştırmalı ve hakkında bilgi toplamalıyız.
- Hedeflenen bölgenin pik zamanları  (yaz tatili, sömestr tatili, yılbaşı vs) dışında bir plan yapılmalıdır. Aynı şekilde gece inişli seferler de daha ucuz olmaktadır.
- Aktarmalı uçuş alternatifleri muhakkak değerlendirilmelidir. Özellikle yurtdışı uçuşlarda daha ekonomik olabilmektedir. 
- İzin tarihleri planlanmadan önce haftanın hangi günlerinin  daha ucuz olduğu araştırılmalıdır.
- 6 ila 12 hafta öncesinde en uygun bilet fiyatları takip edilmelidir. Gidilecek yere değişkenlik gösterse de erken almak büyük çoğunlukla daha ucuza gelmektedir. Elbette bu uçaklarında doluluk oranları ile ilişkilidir. 
Not: Ucakbileti.com.tr'nin çok faydalı bilgiler bulabileceğiniz şehir rehberine göz atmayı unutmayın.

1 yorum:

Ünal Yıldırım dedi ki...

seyahat etmek müthiş bir haz, hele ki daha önce görmediğiniz bir yere gidiyorsanız. ancak uygun fiyata uçak bileti bulabilmek pek kolay değil. bu açıdan https://buypasa.com a bakmanızı öneririm mesela.

Yorum Gönder

 
Design by Wordpress Theme | Bloggerized by Free Blogger Templates | free samples without surveys