16 Nisan 2015 Perşembe

Ercan Arslan'ın "Hak" İsimli Resim Sergisi AçıldıResme karşı bir yeteneğim ve ilgim olmamasına rağmen fotoğraf sanatının çıkış noktası olmasında ötürü bir saygım var. Kameralar icat edilmeden önce ressamlar zamanın fotoğrafçıları görevini üstlenmekteydiler. Döneminin ruhunu fırçaları ile anlattılar. Halen anlatmaya devam ediyorlar.

Ercan Arslan'da da günümüz Türk resminin temcilerinden. 1980'lerden itibaren  Frankfurt, Londra , Berlin , İstanbul... gibi birçok şehirde 70'in üzerinde sergisini bulunmakta.  Son sergisinini de Beyoğlu'nda Galatea Sanat Galerisi'nde 7 Nisan'da açtı.

30 Nisan'a kadar devam edecek sergide Ercan Arslan yaptığı resimlerin ne bir yorumu ne bir öyküsü olduğunu vurgulayarak sanatını içine yabancı hiçbir şeyin katılmadığı doğrudan doğruya  bir görsellikle tanımlamak istediğini belirtiyor.

Galatea Art Adres : Asmalımescit Mah., Sofyalı Sok. No: 12/3 Beyoğlu  
1 yorum:

Bloglar Yarışıyor, Siz de Katılabilirsiniz dedi ki...

Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı düzenliyoruz. Siz de başvurun kazanan olun, farklı kategorilerde çok sayıda site ödüller için yarışıyor. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
Tel: +90212 330 9707Yorum Gönder

 
Design by Wordpress Theme | Bloggerized by Free Blogger Templates | free samples without surveys