8 Haziran 2016 Çarşamba

Şile'de bir Saklı Göl


Şile'de adıyla müsamma bir göl var. Saklı Göl.  Aslında küçük bir gölet. Ancak yeşil tepelerin ortasında kendini gizlemiş saklı bir cenne. Gizli denilmesine bakmayın. Son yıllarda oldukça rağbet gören bir yer. Özellikle hafta sonu göl kıyısında kahvaltı yapmak isteyenler akın ediyor. Haksız da sayılmazlar. Şehrin boğucu atmosferinden kaçıp bir nefes huzur arıyor insanlar.

Şile'ye doğru giderken Işık Üniversitesini geçtikten sonra Şile Şehir Merkezi tabelası ile birlikte Saklı Göl tabelasını göreceksiniz. Sağa doğru Karamendere Köyü istikametinde 5 dk'da ulaşabilirsiniz. Göleti oluşturan setin üzerine kurulu bir tesis var.  Geniş otoparkı ile park sorunu yaşamazsınız. Kahvaltısı ile ünlü olsa da günün her saati istediğiniz yiyeceğiz bulabileceğiniz bir mekan. Ayrıca tesisten temin edebileceğiniz malzemelerle ailecek piknik yapabileceğiniz alanlar var.  Çocuklarla doğada zaman geçirmek için ideal bir mekan. Yemeğinizi yedikten sonra göl etrafında ağaçların arasında yapacağınız yürüyüş sizi kendinize getirecektir.  Tüm yorgunluğunuzu alacak doğal bir terapi olacaktır. 

Elbette dönüş yolunda Şile'ye uğramadan olmaz. Önce Şile Deniz Feneri'ne gidip Şile Kalesini ve Limanı'nı tepeden izlemeli. Sonra limana inip bir yorgunluk çayı içilmeli. Mendirekte yapacağınız yürüyüşle de günü taçlandırmalısınız.

Şile Saklı Göl Kahvaltı Tesisi

Saklı Göl'de Piknik Alanları

Saklı Göl yürüyüş manzarası


  

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Wordpress Theme | Bloggerized by Free Blogger Templates | free samples without surveys