26 Eylül 2014 Cuma

Kapadokya Otellerinde Tarihe Yolculuk

Tatilleri sadece deniz ve güneş olarak görmüyor ayrıca yaz ayları ile sınırlandırmıyorsanız Kapadokya tam size göre bir tatil yeri. Türkiye'nin belki de dünyanın doğa ve tarihin iç içe geçtiği nadir bölgelerden birisi olan Kapadokya,   Pers dilinde  güzel atlar ülkesi anlamına gelmektedir. İsmi ile müsamma kendisi de çok güzel olup 4 mevsim insanlara farklı güzellikler yaşatatan büyüleyici bir coğrafyaya sahiptir.

Bu güzelliğini iki tarafına konumlanmış iki volkanik dağ olan Erciyes ve Hasan Dağı'na borçludur. Dağların püskürttüğü lav ve küllerden oluşan kütleler milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarlar tarafından aşındırılarak meşhur Peribacaları'nı oluşmuştur. Kayaların kolay aşınmasını farkeden insanlar  mağaralar açarak buraları yurt edinmişlerdir. Böylece dünyada eşi benzeri olmayan bir yerleşim yeri ortaya çıkmıştır.

Binlerce yıl önce insanları savaşlardan, doğa şartlarında korumak amacı ile inşa edilen bu mağaralar bugün turizme hizmet etmektedir. Kapadokya otelleri diğer tatil bölgelerindeki otellerden ayrılıyorlar. Buna sebep olan en önemli özellik bölgedeki mağaraların oda olarak kullanılmasıdır. Bu sayede mağaralar yapılış amacına uygun olarak hizmet vermektedir.

Eğer bu eşşiz bölgede tatil yapmak isterseniz Etstur.com'dan en güzel kapadokya otelini bulabilir ve bu güzelliği doyasıya yaşayabilirsiniz.  Sizler için seçtiğimiz otellere de göz atabilirsiniz. 

Abraş Cave Hotel 

Görkemli bir mağara oteldir. 18. yüzyıldan kalma orijinal şapelde bulunmaktadır. Bir dönem papaz okulu olarak kullanılan otel mistik ve tarihi dokusuyla misafirlerine farklı bir deneyimler yaşatmaktadır. 


Abraş Cave Hotel

Adanos Konukevi

Avanos mevkiinde bulunan tesis, 4 odası ile çok özel müşterilerine hizmet vermektedir. 


Adanos Konukevi

Akyol Hotel

Akyol Hotel, yerel mimari ile modern konforları bir arada sunan kayalara oyulmuş odaları ile hizmet vermektedir. 

Akyol Hotel

Oteller hakkında detaylı bilgi için http://www.etstur.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Wordpress Theme | Bloggerized by Free Blogger Templates | free samples without surveys