5 Ekim 2015 Pazartesi

Sonbahar Sözleri- Yaprak sıkılmıştı ağaçtan, bahaneydi sonbahar. (Necip Fazıl Kısakürek)


- Oysa ben akşam olmuşum, yapraklarım dökülüyor usul usul, adım sonbahar. (Atilla İlhan)- Zekâ ayva ve portakal gibi geç renk ve koku kazanan bir sonbahar ürünüdür. En az kırk yıl güneşte pişmeden, bu soylu meyve ballanmıyor. (Ahmet Haşim)- Sonbaharda çiçeklerden bahsetmek iyi gelir. İnsanın içini ilkbahardaymış gibi ümitle doldurur. (Paulo Coelho )- Bir ölüm vefalı, bir de sonbahar. (Cahit Zarifoğlu) - Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen uzun bir yazdan selametle çıkmak azımsanır şey değildir. Şükür yaz bitmiş, güze girmişizdir. ( Nazan Bekiroğlu- Mavi Lale)


- Fânî ömür biter, bir uzun sonbahâr olur.(Yahya Kemal)


- Sonbahar -ki acının değişmez dipnotudur. (Metin Altınok)


- Güz geldi ve yıldızlarını üstüme döktü. ( Ali Püsküllüoğlu)


- Sonbahardı… Seninle geçiyorduk o yoldan;  / Topraklardan, havadan bir hüzün taşıyordu. / Bize yaklaşıyordu. (Nihal Atsız)  - Eylül toparlandı gitti işte / Ekim filan da gider bu gidişle (Turgut Uyar)- Ve seninle gelen ilkbaharım yerini sonbaharlara bırakırken hayat kulağıma fısıldadı: Doğmanın bedeli ölmek ise sevdanın bedeli ayrılıktır çünkü her ayrılık bir parça ölüm taşır içinde. (Burcu Yılmaz)


- En sevdiğim mevsime geldik.. Yapraklar sararacak, gök gürültülü yağmurlar yağacak. Sonbahar, hüzündür; Hüzün ise, ben demektir. (Özdemir Asaf)


Kül mavinin yanına sarı gelirse sonbahar, sen benim yanıma gelirsen kıyamet olur. (Atilla İlhan) - Niçin rüzgarlı sonbahar akşamlarında, sessizce yan yana yürüyerek ruhlarımızın konuştuğunu dinleyemiyoruz? Niçin yanımda değilsin ? ( Sabahattin Ali)

- Ve neylersin mevsim sonbahar işte; yaprak nasıl düşerse, gözyaşı da öyle düşer bu mevsimde; öylesine yavaş yavaş, öylesine hiç durmayacakmış gibi, öylesine damladıkça çoğaltır dumansız ateşimiz. (Sinan Yağmur)

- Yürüdüğün yollarda, / Çaresiz bir hüzün, / Adı Sonbahardı, / Son demiydi hüznün, / Ne kadar, karşı koysan da, / Yaşanacaktı ve yaşandı güzün ( Mustafa Murat GÜNGÖR)


 - Tutuklandığım mevsim yazdı, serbest kalırsam artık her yer sonbahar.(Küçük İskender)- Dedim ya, Eylül‘dü. Savruluşu bundandı kimsesizliğimin (Cemal Süreya) 

Eylül bir ay değil, bir aylık ayrı bir mevsim. (Haşmet Babaoğlu)

- Ve ben bütün yapraklarımı döküyorken şimdi, Eylül diyorsun, tam da orada başlıyor ayrılık. (Ahmet Telli)

- Her gönül insanı yemiştir, ömründe birkaç kez, Eylül‘ün tokadını. (Servet Saygınoğlu)

Ne zaman sonbaharı düşünsem, ölmemi istemeyen birisi, elleriyle birlikte aklıma gelir. (Toni Morrison)

-  Yalnızca resimler kalmalı annemden, deniz... sonbahar... ışıklı gemiler... el ele tutuşmalarımız... (Selim İleri)2 yorum:

Çelebi Alper dedi ki...

Şahane bir derleme olmuş be Fatih, yüreğine sağlık.

Fatih YILDIZ dedi ki...

Çok teşekkür ederim Alper Hocam sağolasın

Yorum Gönder

 
Design by Wordpress Theme | Bloggerized by Free Blogger Templates | free samples without surveys